بستن تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
کلیک کنید
2
  • admin
  • 23 مارس 20
  • پزشکی و سلامت
  • 374 بازدید
  • هیچ نظر
خوابیدن با سوتین ممنوع

خوابیدن با سوتین می‌تواند عوارض وحشتناکی را بر روی بدن بانوان داشته باشد. برخی از بانوان بر این باورند که، اگر در هنگام خواب سوتین خود را باز کند سینه هایشان دچار افتادگی شده و شکل ظاهری طبیعی خود را از دست می‌دهد. بر اساس تحقیقات مفیدی که در این زمینه وجود دارد، باید بدانید که در هنگام خواب جریان سرعت جریان خون به کند ترین حالت ممکن خود می رسد؛ به همین جهت حالت بدن باید در حالتی قرار داشته باشد که جریان خون با این سرعت پایین خود بتواند به خوبی در بدن به حرکت در آید. برای اطلاع بیشتر از اینکه کدام مورد صحیح است: آیا باید هنگام خواب با سوتین بخوابید یا باید لباس زیر خود را درآورید؟ با ما همراه باشید. ما در این مقاله نکات مهمی را در مورد سلامتی جسمی زنان به شما خواهیم گفت.

عوارض بستن سوتین در خواب

۱- انسداد رگهای لنفاوی

وقتی درباره عوارض و مضرات بستن سوتین حرف می‌زنیم، هیچ چیز بی پایه و اساسی وجود ندارد. بر اساس تحقیقات پزشکی مشخص شده است که بستن مداوم سوتین در شب و هنگام خواب می تواند باعث انسداد رگهای لنفاوی داخل سینه شود. هنگامی که رگهای لنفاوی دچار انسداد شوند، این موضوع باعث می شود که فرم رشته های لنفاوی درون سینه تغییر کرده و بیماری های مختلفی در بدن به وجود آید.

۲- کاهش جریان خون

همانطور که پیشتر نیز گفتیم، در شب سرعت جریان خون در بدن به پایین ترین حد ممکن می رسد. هنگامی که شما سینه بندی جریان خون در سینه ها باز هم از آن هم بیشتر کاهش می یابد. این جریان خون ضعیف و تجمع بیش از حد خون در بافت پوستی باعث عفونت های مختلف مانند عفونت قارچی و سوزش پوست می شود. بنابراین همانطور که متوجه شدید هنگامی که با سینه بند می‌خوابید از افتادگی سینه جلوگیری نمی کنید بلکه باعث بیماری های مختلفی می شوید.

۳- بیماری های قارچی

این لباس زیر زنانه با محیط گرمی که در اطراف سینه به وجود می‌آورد، یک محیط ایده‌آل برای رشد قارچ‌ها و تغذیه آنها را به ایجاد می کند.

۴- لک های پوستی در نواحی سینه

حتی بستن سوتین در طول شب می‌تواند باعث ناهمواری ایجاد لکه های مختلف بر روی سینه شود. هنگامی که سوتین را می بندید رنگدانه ها در یک مکان تجمع می‌کنند و این تجمع بیش از اندازه رنگدانه در زیر پوست باعث ایجاد لکه های پوستی بر روی قسمت سینه میشود.

۵- ایجاد سوزش و قرمزی

حساسیت و سوزش های که در بدن ایجاد می شود نیز از نشانه های دیگر بستن سوتین های تنگ است. مخصوصا در سوتین هایی که در آنها فنر فلزی وجود داشته و سایز آن کوچکتر از سایز سینه باشد.

ما همواره بر این موضوع تاکید می‌کنیم که اگر بستن سوتین برای تبدیل به یک عادت شده و یا به خاطر بیماری های جسمی یا دلایل شخصی خود مجبور به بستن سوتین هستید، همواره از سوتین های نرم و نخی و آزاد و رها استفاده کنید که سینه به تواند در حالت خواب به حالت استراحت در آید.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *